Lepší zítřky za obzorem

Král je mrtev, ať žije král! Jak pesimisticky jsem v roce 2015 skončil, tak optimisticky začínám v roce letošním. Možná mě ta dobrá nálada brzy přejde, ale pokud zůstane rozvrh nových čerstvě upečených herních titulů v následujícím půlroku takový, jaký se zdá býti nyní, budu spokojen. Jak je příjemné vychutnávat nové hity od začátku roku a ne je netrpělivě vyhlížet na podzim a být zklamán. Ale nechvalme dne před večerem a pojďme se na ty skvosty podívat blíže. Můj výběr je čistě subjektivní, proto neváhejte v diskuzi přidávat další a další očekávané hry.

 

  Rice of the Tomb Rider – leden

Než se nadějeme, čeká nás podle posledních informací PC verze nového Tomb Raideru. Považuji za herní povinnost ponořit se do světa mladé archeoložky a užít si dobrodružství. Jako majitel počítače cítím jistý absťák v titulech podobného ražení. Pravých a nefalšovaných dobrodružných příběhů není nikdy dost a na rozdíl od majitelů konzolí, jsem dlouho žádný nehrál.

 

  Deus Ex: Mankind Divided – únor

Tento titul dlouho unikal mé pozornosti. Nehledal jsem o něm informace a za mlžným oparem nevědomosti se objevil obrys, který mě upozornil, že čas se blíží. Předchozí díl hry byl zajímavý, pro mne lehký nadprůměr, ale považuji za slušnost se mu podívat na zoubek.

 

  Far Cry Primal – březen

Potlačil jsem zlé Já a v loňském roce bych Ubisoft pochválil. Sérii Far Cry mám rád a i když se rojí informace o tom, že Primal bude jen nový kabátek navlečený na staré známé kostře, tak se nedočkavě těším. Pravěk jest neprozkoumaným obdobím mých hráčských virtuálních světů a příjemným osvěžením.

 

  Hitman (2016) – březen

Je to klasika, kterou jsem napříč díly, nikoliv všemi, hrával již od mládí. Specifický styl hraní, elegantní zabiják, zajímavá prostředí atd. Jen mě děsí informace o epizodické formě hraní. U podobných titulů nechci, aby se tento trend stal samozřejmostí. Tak uvidíme.

 

  Mirror’s Edge Catalyst – květen

Dávno jest tomu, kdy má studentská ruka s třesem po alkoholové noci ovládala postavu, která elegantně šplhala po všem možném a to považte v 1st person pohledu. Zajímavé a neotřelé. Tak snad naváží podobně svěže.

 

  No Man's Sky – červen

Může pro milovníka sci-fi existovat něco krásnějšího, než zasednout za palubní desku osobního raketového stroje a lítat vesmírem skrz galaxii a objevovat nové světy? Zní to až příliš úžasně, proto se těším, ale i bojím zároveň. Jednoznačně je to pro mne to nejoriginálnější, co budu očekávat v tomto půlroce.

 

  Kingdom Come: Deliverance – červen

Velkých českých her je jako šafránu. Je povinností každého herního patriota (a já jím jsem), podpořit tento titul koupí, pokud bude splňovat, co nám bylo řečeno. Poctivý středověk pod závalem fantasy chyběl a já budu bedlivě vyhlížet tuto národní perličku!

 

Diskusní téma: Lepší zítřky za obzorem

Aktualizace seznamu očekávaných her

hrac0 09.01.2016
Ani se mi snad nechce věřit, že by nás v první polovině letošního roku čekaly další dva ultra-mega hity, jako je Mafia 3 a Doom 4. Nicméně takové informace prozatím kolují internetem. Můžeme tedy v tichosti doufat a možná se i tak trochu modlit!

Deus Ex

HS 09.01.2016
No, teda, Deus Ex: HR jako lehký nadprůměr? Pro to existuje jediné vysvětlení a to je to, že jsi nehrál první díl z roku 2000. :) Jinak si to nedokážu vysvětlit |:)

Re: Deus Ex

hrac0 09.01.2016
Tak obcas se stane, ze nejaka hra obecne vychvalovana do nebes, me proste nechytne. Prvni dil jsem opravdu nehral a tomu druhemu pro mne schazelo nejake to "muzo", abych mohl rici wau. Nicmene jeji kvality ocenuji, ale musel jsem to trochu drsne a uprimne ohodnotit.

Re: Re: Deus Ex

HS 09.01.2016
Deus Ex HR: byl hodnocen sice velmi vysoko ale že by byl obecně vychvalován bych neřekl. Naopak. Na své hodnocení až neomluvně "zapadnul".

Re: Re: Re: Deus Ex

Hráč 0 02.03.2016
Takže to vypadá, že vyjde nejdřív v srpnu.

Přidat nový příspěvek